Nasze Dziedzictwo

Sposób odpowiedzi na wyzwania dotyczące nieustającej wymiany i przejrzystości informacji oraz personalizacja rozwiązań dla bussinesu określi kierunek i drogę do osiągnięcia sukcesu w najbliższych latach.

Historia JATO zaczyna się w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku, kiedy przemysł motoryzacyjny osiągnął kluczowy punkt w swoim globalnym rozwoju. Obecnie JATO jest liderem w swoim bussinesie prowadząc operacje w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Naszą najmocniejszą stroną jest dostarczanie informacji oraz kreowanie rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego.

Pierwsze zamówienie polegające na trwającym rok badaniu i tworzeniu bazy danych dotyczące ośmiu rynków europejskich uzyskaliśmy od koncernu PSA. To nadało naszemu bussinesowi rozmach umożliwiający JATO wypracowanie procesów i zbudowanie koniecznego potencjału, które leżą u podstaw naszego sukcesu i na których także dziś opiera się nasz bussines.

W tych początkowych latach, JATO wypracowało metodę wykorzystującą bardziej pierwszorzędne niż drugorzędne techniki badawcze, co jest źródłem dzisiejszej wiarygodności i reputacji, jako Dostawcy wiarygodnych, dostarczanych na czas i kompletnych danych.

Dzięki określeniu takich solidnych podstaw nasz bussines zaczął rozwijać się w szybkim tempie. Spotkaliśmy się z ogromnym popytem ze strony branży motoryzacyjnej na dokładne, „łatwe w użyciu” informacje wspomagające podejmowanie kluczowych decyzji. Dzięki nim producenci uzyskali większą możliwość rozwijania swojej przewagi konkurencyjnej. JATO zainicjowało zupełnie nowe podejście do badań rynku przeznaczonych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Na początku lat 90 ubiegłego wieku JATO zainwestowało w technologię wykorzystywaną przez naszych pracowników prowadzących badania w terenie. To wsparcie zapewniło możliwość zbierania informacji i danych na niemającym sobie równych poziomie. Jednak ostateczną miarą naszych działań jest umiejętność dostarczenia odpowiednich rozwiązań dla naszych Partnerów. Dzięki temu nasza ekspansja geograficzna, jak i inwestycje w rozwój technologiczny odniosły ogromny sukces.

Od samego początku JATO miało ambicję działać na rynnach międzynarodowych. Pierwszy pracownik zatrudniony na pełny etat był ulokowany we Włoszech. Ekspansja międzynarodowa i współpraca między poszczególnymi rynkami nastąpiła bardzo szybko. Obecnie dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu, wiedzy rynkowej i różnego typu analizom jesteśmy w stanie wspierać naszych Klientów w podejmowaniu przemyślanych decyzji w ponad 50 krajach na różnych kontynentach.

30 lat temu nikt nie przewidywał ogromnego postępu technologicznego, który zrewolucjonizował dostęp do informacji i wiedzy.

W dzisiejszych czasach JATO na nowo odczytuje zachowania konsumentów i trendy w bussinesie, dostarczając najbardziej aktualne informacje oraz projektuje spersonalizowane rozwiązania pod konkretne potrzeby naszych Klientów