JATO Incentives

Binek ve Ticari araç kampanyalarını nasıl analiz ediyorsunuz? Ürün yönetimi açısından kampanyalar dahil edildiğinde doğru ürün dengesinden memnun musunuz? Kampanyalardan elde ettiğiniz karı analiz edip bu bilgiyi gelecek yatırım kararlarınızda kullanıyor musunuz? Mevcut kampanya harcamalarınıza bakarak pazardaki konumunuzun rekabetçi olduğunu düşünüyor musunuz?

Ne biliyoruz?

Kampanya bilgisinin kalitesi, OEM içerisinde birçok ana iş sürecinin temel parçasıdır. Gelecek yatırım kararları için karı belirleme; aracın belirlenen değerinin dengeli olup olmadığı; fiyat rekabeti yaratacak şekilde araç konumlandırma veya “taktiksel” faaliyetlerin kampanya planlamada uygun şekilde ölçeklendirildiğinden emin olma – tüm bu kararlar için pazardaki kampanyaların kapsamlı analizi çok önemlidir.

Ne anlama geliyor?

Artan tüketici seçenekleri ve otomotiv pazarındaki yoğun rekabet ortamı, kampanya hazırlıklarını ürün yaşam döngüsü sürecinin her aşamasında yer alacak önemli bir faktör haline getirmiştir.

JATO’nun Dealer Incentives, ortalama olası piyasa satış fiyatı (average transaction price) ve ortalama asgari piyasa satış fiyatını (minimal transaction price) içerir. Böylece aracın fiyat unsurlarını detaylandırarak Public Incentives sonuçlarını genişletir.

  • PİYASADAKİ TAKTİKSEL FAALİYETLERE DESTEK

   Gerekli önlemleri geliştirmek ve uygulamak için pazardaki taktiksel faaliyetleri geniş bir bakış açısı sağlar.

  • TAMAMEN ENTEGRE EDİLMİŞ

   Ekipman ve kampanya ayarlamalarından sonra aracın fiyat pozisyonunu anlamak için versiyon seviyesinde fiyatlandırmasına destek vererek analiz ve sistem içine tamamen entegrasyon sağlar.

  • KAMPANYA HARCAMALARI

   JATO’nun Model Mix satış ve kampanya bilgileri, kampanyaların etkisini ve müşteriler için ortalama değeri analiz etmenize imkân verir.

  • DEĞER ANALİZİ

   JATO’nun Model Mix satış ve kampanya bilgileri, kampanyaların etkisini ve müşteriler için ortalama değeri analiz etmenize imkân verir.

  • YEREL PAZAR ARAŞTIRMASI

   JATO tüm yerel perakende kampanya çeşitlerini araştırmaktadır.

  • VERSİYON BAZINDA ANALİZ

   Kampanyalar versiyon (UID) bazında analiz edilebilir.

  • KAMPANYA DEĞERLERİ

   Finans kampanyaları gibi direkt müşteri değeri olmadığı durumlarda hesaplanır.

  • KAMPANYA TİPLERİ

   Kampanya tipine göre (indirim, ürün, finans, sahiplik vb) ayrı ayrı analiz olanağı.

  • DEĞİŞİK ÇALIŞMA PLANTFORMLARI

   Müşteri ihtiyaçlarına göre değişik format ve sistemlerde analiz olanağı.

  • KAMPANYA ETKİLERİ

   JATO’nun Model Mix satış verileri kullanılarak kampanya ağırlık etkisi hesaplanabilir.

JATO Incentives size nasıl fayda sağlar?

JATO Public Incentives (OEM’in Tüketiciye sağladığı teşvikler) pazarı anlamak için asıl olan kapsamlı bilgiyi sağlar. Bu, müşterilerimizin rekabet karşılaştırmaları yaparken ve rakiplerinin kampanyalarına en etkili şekilde karşılık verirken pazarın tam bir resmini görmelerine olanak sağlar.

JATO Dealer Incentives (OEM’in Bayi’ye sağladığı teşvikler) müşterilerimize araçlarını bayi desteği, primi ve marjı bilgilerini gözeterek konumlandırmayı sağlar. Bu da, verilen teşvik etkinliğini maksimum değerine çıkarmaya ve tüketici kampanyaları için üretici/bayi katkısını daha iyi kontrol edebilmeye yardımcı olur.

Her iki çözüm, engin kampanya bilgileri ile mümkün olduğu kadar kolay, pratik ve çok yönlü kullanım ile erişim imkânı sunar. Aynı zamanda maksimum işlevselliği de sunmak için tasarlanmıştır.

JATO’nun Kampanya bilgileri birden fazla ülke de sunulmaktadır. Daha fazla bilgi ve JATO’nun kampanya bilgilerinin işinize nasıl katma değer sağlayacağı konusunda – lütfen ekteki bilgi formunu yükleyin veya burayı tıklayın. Sizden haber bekliyoruz.

İlgili Çözümler

MERKEZ İLE İLETİŞİME GEÇİN