Yönetim Takımı

Giovanni Pioli

Direktör, Avrupa

1989 yılında İşletme Ekonomisi bölümünü derece ile bitiren Giovanni, FIAT Auto SPA Pazarlama departmanında yeni hafif ticari araçların lansmanlarında görev aldı.

1990 yılında Italyan pazarını temsilen JATO’ya katıldı ve kısa sürede Italyan araştırma alanındaki dengeleri yüksek standartlara ulaştırarak piyasada kilit rol oynayan firmarlarla sağlam temellere dayalı, güvenilir ticari ilişkiler kurdu.

1992’de Operasyon Müdürü olarak atandı ve 5 yıl içinde Araştırma, Eğitim ve Müşteri Hizmetleri ekiplerinin yöneticisi oldu ve JATO’nun temel gelir getirici projelerinin başında yer aldı.

2001 yılında Italya ve İsviçre’nin Genel Müdürü olarak atandı. Hemen akabinde Güney Avrupa Bölge Müdürlüğüne atanarak, Renault-NISSAN, PSA Peugeot-Citroën, FIAT Group & ALD gibi firmalarla uluslararası işbirlikleri kurdu ve JATO Incentives ve Analysis & Reporting  alanlarının gelişmesine ön ayak oldu.

Giovanni 2012 yılında Avrupa Satış Başkan Yardımcılığına ve 2014’te ise JATO Dynamics Limited Şirketi Yönetim Kuruluna Avrupa Direktörü olarak atandı.

Giovanni’nin önderliğinde ve JATO Avrupa ekibinin sorumluğunda global müşterilerden bir kaçı yer almaktadır.

ALT