Newsletter

Dzień z życia

Alexandre Parente

Jak długo pracujesz w JATO?

Pracuję na stanowisku Consultant & Analysis Coordinator, a miejscem mojej pracy jest stolica Francji, Paryż. Dołączyłem do Jato w kwietniu 2012 roku, jako Automotive Data & Market Analyst i przez ostatnie trzy lata byłem odpowiedzialny za analizy dla rynku europejskiego, jak również za projekty międzynarodowe dla naszych klientów.

Co należy do twoich codziennych obowiązków w JATO?

Mam szeroki zakres zadań do wykonania każdego dnia, a moim priorytetem jest wsparcie sprzedaży i klientów poprzez następujące działania:

  • Dostarczanie naszym klientom rozwiązań w zakresie analiz i raportów.
  • Udzielanie odpowiedzi na uwagi i zapytania klientów (drogą mailową, telefonicznie i na spotkaniach).
  • Definiowanie wymagań biznesowych i metodologii.
  • Opracowywanie nowych rozwiązań, wdrażanie projektów.
  • Udział w spotkaniach z klientami / potencjalnymi klientami  w celu zaprezentowania naszych rozwiązań.
  • Wsparcie sprzedaży przy ustalaniu polityki cenowej i przy w tworzeniu wyceny.

Jak często tworzysz raporty i w jaki sposób są one dostarczane do klientów?

W przeszłości produkcja raportów była skoncentrowana wokół końca miesiąca, zazwyczaj od 15 do końca miesiąca z powodu dostępności danych (Model Mix, promocje, etc.). Dzięki temu początek miesiąca, to był czas na realizację nowych projektów, tworzenie przykładowych raportów, opracowywanie nowych rozwiązań i ich wdrażanie. Obecnie raporty generuję praktycznie codziennie i przez cały miesiąc muszę wykazywać wzmożoną aktywność.

Głównym narzędziem do raportowania pozostaje Excel z uwagi na to, że wszyscy nasi klienci mają zainstalowany pakiet Microsoft Office. Umożliwia im to wykorzystanie części lub wszystkich danych z raportu, w zależności od ich indywidualnych potrzeb. Jest też kilka raportów dostarczanych w formacie PDF lub PowerPoint (większość wraz z arkuszami w Excelu), a od ubiegłego roku oferujemy również Jato Analytics, nasz system raportowania Premium (w oparciu o oprogramowanie QuickView).

Chciałbym podkreślić, że z niecierpliwością czekam na wprowadzenie rozwiązań, które pozwolą nam jeszcze bardziej skoncentrować się na indywidualnych potrzebach każdego klienta. To się nie stanie z dnia na dzień, jest to długi proces przekształcania się z „dostawcy” danych w konsultanta, ale wartości dodana tego typu rozwiązań jest teraz istotnym czynnikiem, wyznaczającym kierunek dla przyszłych projektów.

Co jest najtrudniejsze w twojej roli?

Najtrudniejsze jest to, że zaufanie, którym się mnie obdarza, jako człowieka i jako reprezentanta JATO bazuje na jakości. Moje analizy opierają się, a także zależą od pracy innych (Research) i z tego powodu, utrzymanie wysokiego poziom zaufania wewnątrz JATO jest kluczem do rozszerzenia zaufania o naszych Klientów. Pracuję na wszystkich naszych zestawach danych (z pewnymi wyjątkami, takimi jak VIO lub TCO) i praktycznie na wszystkich rynkach.

Mógłbym powiedzieć, że ja i moi koledzy z Analysis & Reporting należymy prawdopodobnie do grupy użytkowników, którzy najbardziej intensywnie korzystają z danych JATO. Dlatego też, tak samo jak moi klienci, dążę do tego, żeby dane były najwyższej jakości i żeby każdy raport stworzony na ich podstawie też był najwyższej jakości. Łatwo to powiedzieć, trudniej osiągnąć. Cytując innego, słynnego francuskiego Alexandra: „Meritum sprawy leży w jej trudności” – Alexandre Dumas, „Trzej muszkieterowie”.

Co ci się najbardziej podoba w twojej pracy?

To jest najłatwiejsze pytanie! Najbardziej mi odpowiada praca w środowisku międzynarodowym, praca z kolegami i klientami z tak wielu krajów, z różnych kultur, różnych rynków, różnych strategii, itp. Mam licencjat z geografii i tytuł magistra z geomarketingu i strategii terytorialnych i bardzo się cieszę, że mogę mieć kontakt z innymi, bez względu na to skąd pochodzą i czy sprzedają samochody Tata, czy Ferrari. Otwarty umysł w otwartym świecie to jest to, co najlepsze w mojej codziennej pracy w Jato.

Co jest twoim największym osiągnięciem w JATO?

Jestem bardzo dumny z pokładanego we mnie zaufania, od kiedy dołączyłem do firmy, od pierwszego dnia aż do dzisiaj. To jest ogromnie istotne dla rozwoju biznesu zarówno we Francji, ale również w Europie. Bez zaufania nie byłoby to możliwe. Czekam na nowe wyzwania w JATO, jeszcze wszystko przede mną!

Kontakt

JATO Dynamics

Alexandre PARENTE – alexandre.parente@jato.com

Consultant & Analysis Coordinator

Green Ouest Bât A, 2 rue George Sand

78112 Fourqueux, France

Tél : +33 (0)1 61 06 22 06

Możliwość komentowania została wyłączona.