Newsletter

„Dzień z życia” Tim Lin Automotive Data & Market Analyst

W związku z tym, że poprzednie artykuły opisujące „dzień z życia” pracownika Jato, spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem, postanowiliśmy kontynuować ten temat. W tym wydaniu naszego biuletynu przybliżymy Państwu postać Tima Lin, analityka danych i rynku z Ameryki Północnej.

Tim Lin White1

Oto pytania, które zadaliśmy Timowi:

Jak długo pracujesz w JATO?

Jestem w JATO już około siedem i pół roku. Zaczynałem jako najmłodszy researcher specyfikacji i pracownik w Ameryce Północnej. Po około czterech latach przeniosłem się do zespołu Analysis & Reporting, aby rozpocząć nową przygodę, z nowymi wyzwaniami.

Jakie są główne zadania do zrobienia w ciągu dnia pracy w JATO?

Skupiam się przede wszystkim na wykonywaniu raportów z rynku północnoamerykańskiego i wspieraniu działu sprzedaży, pomagając spełnić wymagania naszych klientów. Na co dzień pomagam w procesie sprzedaży robiąc wyceny, tworzę przykładowe raporty dla potencjalnych klientów i kontaktuję się z zespołów researcherów w sprawach dotyczących zapewnienia jakości naszych danych.

Jak często można tworzyć raporty? I jak są one dostarczane?

Zwykle raporty są produkowane w cyklu miesięcznym. Obecnie prowadzimy rozmowy z klientem nt. cotygodniowych raportów dotyczących promocji. Nasze raporty są dostarczane klientom na różne sposoby, w zależności od oferowanych rozwiązań.

Co jest najtrudniejsze w twojej roli?

Zespół Analysis & Reporting jest, bez wątpienia, największym użytkownikiem danych JATO. Trzeba mieć dogłębne zrozumienie dla różnych typów danych JATO, wiedzieć, co one oznaczają, jak są zbierane, jaka jest częstotliwość aktualizacji, rozumieć trudności na rynku, itp… Muszę posiadać wszechstronną wiedzę nt. naszych własnych danych, żeby móc dostarczać najlepszych rozwiązań dla naszych klientów, które pomogą im uzyskać cenne informacje.

Co ci się podoba najbardziej w twojej pracy?

Wszechstronność i nieograniczoność jest tym, co lubię najbardziej i na co mi pozwala moja rola. Chodzi mi o to, że moja praca jest zorientowana na projekty, dzięki którym mogę się kontaktować z różnymi klientami i pomagać im zaspokajać ich indywidualne potrzeby. To może być czasami bardzo trudne, podobnie jak opracowanie nowego rozwiązania dla nowego klienta, aby mogli łatwiej zrozumieć i analizować dane, a innym razem pomoc dotychczasowemu klientowi w jego pracy, dzięki czemu jest w stanie maksymalnie wykorzystać ogromne ilości danych JATO.

Dodatkowo, z powodu tych wszystkich różnych typów danych, mam możliwość współpracy ze wszystkimi naszymi działami, tak lokalnie, jak i na całym świecie, i z niektórymi naprawdę wspaniałymi „kolegami z JATO.” To daje mi dostęp do bogactwa wiedzy i najlepszych praktyk, ze wszystkich środowisk i kultur, aby naprawdę zrozumieć nasze wyjątkowe produkty, które oferujemy.

Co jest twoim największym osiągnięciem w dotychczasowej pracy w JATO?

Osiągnięcia, z których jestem dumny, to są kolejne projekty, których się podejmuję i zadowoleni klienci. Obecnie pracujemy nad nowym rozwiązaniem, które zapewni nam większą konkurencyjność na rynku amerykańskim. Inicjatywy takie jak ta i mój zespół – z tego jestem najbardziej dumny.

Możliwość komentowania została wyłączona.